понеділок, 22 лютого 2016 р.

Класна година «Добро і милосердя»

Мета: розвивати комунікативні навички учнів; довести до сві- домості дітей, що добро твориться безкорисно; викликати бажання творити добро й уникати злих вчинків; формувати уміння висловлювати власну думку; виховувати доброзичливе, чуйне ставлення до оточуючого світу. Обладнання: карточки для роботи в групах, м’яке сердечко, різнокольорові квіточки, пелюстки до «ромашки доброти». Хід заняття: На нашій класній годині присутні гості, давайте до них привітає-мось. А говорити ми сьогодні будемо про доброту і милосердя. 1. Вправа «Мікрофон». - Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слова: «добро» «зло» - любов; - смуток; - щастя; - сльози; - усмішка; - горе; - радість; - сум; дружба і тд. - нещастя і тд. 2. Давайте звернемося до тлумачного словника і дізнаємося, що ж означають слова: Доброта – чутливе, дружнє ставлення до людей. Милосердя – добре, співчутливе ставлення до кого-небудь, ви- яв жалості. Добро – це щастя для всіх людей. Якщо людина робить добро іншій людині, то від цього приємно їм обом. Люди кажуть: «З доб-рим добре». Якщо людина добра з нею хочеться спілкуватися, її всі люблють. А злі люди навпаки,часто бувають невдоволені, насупле-ні, з ними нікому не цікаво. 3. У медиків є також свій погляд на добро та зло. Аліна Серга цим поцікавилась і зараз розповість нам. - З давніх-давен відомо, що доброта приносить користь людині. До-брозичливі люди добре почуваються і довше живуть. Медики стве-рджують, що сварки, образи, приниження негативно впливають на організм людини, що більшість захворювань серця спричинені саме шкідливим впливом неправильної поведінки. - Про злих, жадібних, брехливих, жорстоких людей кажуть, що у них «чорні душі». Потрібно змалку намагатися не заплямувати свою душу поганими вчинками, негативною поведінкою. І перше, що ми можемо – це бажати добра один одному кожного ранку. Такі прості і звичні на перший погляд сова «Добрий день», «Доброго ранку», але означають вони дуже багато: і повагу, і бажання здоровя, і просто побажання приємно провести день. Хто вітається, той привітний, виявляє доброзичливість тобто бажає добра. Не привітатися, або не відповісти на привітання, в усі часи, в усціх народів вважалося виявом невихованості і неповаги. Гово-рять: «Зазеленіє навіть пень, коли почує «Добрий день». 4. В народній мудрості також є багато прислів’їв і приказок про добро, дружбу. Гра «Я почну, а ви закінчіть»: - хто людям добра бажає, ( той і собі має). - Робиш добро – ( не кайся), робиш зло ( зла й сподівайся). - Не роби іншим того, (чого не хотів би, щоб робили тобі). - Дружба – найбільший (скарб). - Чоловік без друга, (що їжа без солі). 5. Пісня «Дружба». 6. Читання вірша «Людина починається з добра» Сказав мудрець: -Живи, добро завершай! Та нагород за це не вимагай. Лише в добро і вищу првду віра Людину відрізня від мавпи і від звіра Хай оживає істина стара: Людина починається з добра! -Яка головна думка вірша? (Люди повинні творити добро безкорисно,без негороди, від чистого серця. Добра людина завжди скромна, не чекає похвали, а інші люди бачать її вчинки самі її оцінять і похвалять.) Часто по телевізору можна побачити прохання допомогти коштами на опе-рацію чи лікування. І зовсім чужі люди допомагають безкорисно, бо найбільша нагорода їм – це врятоване життя людини. Ми з ва-ми збираємо кошти для дітей-інвалідів не чекаючи від них чогось взамін, просто ми їх жаліємо, турбуємось про них, проявляємо милосердя. Давайте згадаємо в яких творах на уроках читання ми зустрічалися з проявами доброти. («Кривенька качечка», «Сьома дочка» і т.д.) 7. Робота в групах. Перед початком нашого заняття ви всі вибрали собі квітку, того кольору, який вам сподобався. Зараз обєднаємося в групи за ко-льором ваших квіточок і попрацюємо в групах. 1-ша гр. Скоро Новий рік, виберіть ті слова, з якими б вам хо-тілося зустрітися в новому році і обведіть їх зеленим кольором, а всі злі, негативні слова нехай згорять у червоному полум’ї, тобто обведіть червоним. (Доброта, хитрість, сором’язливість, злість, заздрість, чемність, жорстокість, щирість, чесність, брехливість, ввічливість.) 2-га гр. Із поданих слів утворити пари з протилежним значе-нням. Уявіть, що ви – чарівники, перетворіть зло на добро. ( Ворог радість Пітьма друг Горе світло Брехня тепло Скупість щедрість Холод правда Жорстокість доброта) 3-тя гр. Із розсипаних слів складіть речення. (Доброта з роками не старіє, Доброта від холоду зігріє) 8. Іноді вистачає просто одного слова, щоб звеселити людину, зробити їй приємне, вселити надію в її серце. І навпаки, зробити боляче, дуже образити. Недарма в народі кажуть: «Слово лікує, слово ранить». Давайте будемо завжди чуйними, уважними один до одного, до батьків, до чужих людей, до вчителів, до друзів. Давайте станемо в коло і скажемо один одному добрі слова, щоб кожному від цих слів стало приємно, затишно і радісно. (Діте передають мяке, сердечко, символ добра і говорять хороші приємні слова.) 9. Створення моделі доброї людини. Ось і закінчується наше сьогоднішнє спілкування. Підводячи під-сумки, давайте створимо «Модель доброї людини» у вигляді квітки добра. Що ж означає – бути добрим? Яка ж це добра людина? (У кожної дитини пелюстка, на якій вони пишуть слова і прикріп-люють на дошці.) Нехай ця квітка допоможе нам всім стати кращими. Діти, у народі говорять, що у кожної людини є свій Ангел – охо-ронець, який охороняє її від лиха. Якщо людина робить добрі спра-ви, то Ангел радіє і набирається сили, а якщо злі, то Ангел плаче, і втрачає свої сили для охорони. Я бажаю, щоб ви намагалися завжди робити добро, щоб ваш Ан-гел-охоронець радів і завжди приходив на допомогу в тяжку го-дину. Діти виконують пісню «Доброта».

Немає коментарів:

Дописати коментар